RENAULT anmeldelser
Filter
Tilføj en anmeldelseErhvervskøretøjer RENAULT
4.0
Anmeldelser: 1
Ydeevne
4.0
Pålidelighed
4.0
Pris
3.0
Sikkerhed
5.0
Bekvemmelighed
4.0

Love It, But it’s thirsty
Erhvervskøretøjer RENAULT D-Wide - 2021
4.0
4.0Ydeevne
4.0Pålidelighed
3.0Pris
5.0Sikkerhed
4.0Bekvemmelighed
Two winters hauling scrap metal with this French lady:starts first try at -20C, which is more than I can say for my ex! The DT11 gearbox is smoother than my grandpa’s moonshine, but diesel is fine. Cab? Basic but warm – miss cupholders though. Hydraulics slower when cold. Small tip: grease the PTO weekly or she’ll scream like a banshee.
Claude PrudommeJul 2025
Interessante tilbud

Renault magnum 460 dxi Manual
9 150 EUR
2010, 4x2, Diesel, 2-aksel
Tyskland

RENAULT T520
20 000 EUR
2016, 1149008 km
Spanien, Cadiz

renault Magnum 480 DXI
9 599 EUR
2011, 4x2, Diesel, 2-aksel
Tyskland

RENAULT C520 10x4 Abschieber
29 900 EUR
2014, 667000 km, 10x4, Diesel
Schweiz, Othmarsingen

Renault C 480 Two-Way Tipper Truck / Meiller Body / Rear-View Camera / E
66 400 EUR
2019, 289000 km, 8x4, Diesel, 4-aksel
Ungarn

Renault R420 3 assi ribaltabile
Pris på forespørgsel
1980, 300000 km
Italien, Piacenza

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 70 Express Comfort Airco Trekhaak
2 150 EUR
2011, 204744 km, Diesel
Nederland, Roosendaal

Renault Master T35 2.0 dCi 170 L2H2 Extra Navigatie Camera Led Cruise control
35 745 EUR
2024, 15 km, 4x2, Diesel
Nederland

Renault Master III Kasten L2H2 *5800€ netto*
5 520 EUR
2015, 243000 km, Diesel
Danmark, Døjringevej